ההיסטוריה שלנו


שורשיה של החברה הידועה היום כ CBRE מתחילים בסן פרנסיסקו בשנת 1906.
עד שנות ה-40 של המאה ה-20, החברה צמחה והפכה לאחת מחברות שירותי הנדל"ן המסחרי הגדולות ביותר במערב ארצות הברית.
בשנות ה-60 וה-70 של המאה ה-20, החברה הפכה לחברה ציבורית, הרחיבה את תיק השירותים שלה ואת הכיסוי הגאוגרפי שלה, והפכה לספק בשירות מלא עם נוכחות ההולכת וגדלה ברחבי ארה"ב.
 
 אבן הדרך המשמעותית הבאה התרחשה בשנת 1989, כאשר עובדים ואנשים אחרים רכשו את התפעול של החברה והקימו את .CB Commercial במהלך שנות ה-90 של המאה ה-20 CB Commercial ,ביצעה מהלך אגרסיבי להאצת הצמיחה ולפיתוח היכולות הגלובליות כדי להתאים לדרישות הלקוחות. החברה רכשה חברות מובילות בתחום ניהול ההשקעות Westmark Realty Advisors – (הידועה כעת כ,(CBRE Global Investors, 1995- בנקאות משכנתאות (L.J. Melody & Company, 1996) וניהול נכסים ומתקנים תאגידיים, וכן בתחום שוק ההון וניהול השקעות (Koll Real Estate .(Services, 1997.
 
CB Commercial השיגה התרחבות גלובלית משמעותית לאחר שרכשה בשנת 1998 את REI Limited הזרוע הבינלאומית של חברת Richard Ellis, אשר הוקמה בלונדון, בשנת 1773. באותה העת, החברה שינתה את שמה ל-CB Richard Ellis -או CBRE.

זמן קצר לאחר מכן, CBRE הודיעה על רכישת החברה הלונדונית Hillier Parker May & Rowden, אחת מחברות שירותי הנכסים המובילות בבריטניה. לאחר התפתחות זו, CBRE הפכה לחברת שירותי הנדל"ן הראשונה שהייתה בבעלותה פלטפורמה לאספקת שירותי נדל"ן משולבים — באמצעות חברה אחת בבעלות משותפת, בניהול משותף — ברחבי בירות העסקים הגדולות בעולם.
 

בשנת 2003 רכשה CBRE את קבוצת Insignia Financial Group והפכה לחברת שירותי הנדל"ן המובילה בניו יורק ובלונדון. בחודש יוני 2004, השלימה CBRE הנפקה ציבורית ראשונית מוצלחת והחלה לסחור במניות רגילות מסוג A בבורסה לניירות ערך של ניו יורק, ובשנת 2006 היא נוספה לרשימת S&P 500.

בסוף שנת 2006, רכשה CBRE את חברת Trammell Crow Company כדי ליצור חברת שירותי נדל"ן בגודל, בהיקף ובהיצע שירותים חסרי תקדים. באופן ספציפי, CBRE הפכה למובילה הגלובלית באספקת שירותי מיקור חוץ לדיירים מרכזיים, הכוללים תאגידים, ארגוני שירותי בריאות ומוסדות במגזר הציבורי. החברה דורגה באופן עקבי כספקית המובילה של שירותי מיקור חוץ בתחום הנדל"ן על ידי האיגוד הבינלאומי לאנשי מקצוע בתחום מיקור החוץ (International Association of Outsourcing Professionals).

בשנת 2011, התמקמה CBRE בראש תחום עסקי עיקרי אחר לאחר שרכשה את מרבית עסקי ניהול השקעות הנדל"ן מקבוצת ING Group, N.V. ההולנדית. הרכישה יצרה עסק המנהל נכסי השקעות בשווי של כ-90 מיליארד דולר. כמו כן החברה שינתה את שמה  ל-CBRE Group Inc באותה השנה, כדי להתאים את זהותה טוב יותר למותג המוביל בתעשייה שלה.
 

בשנת 2015, דורגה על ידי Barron’s במקום השני (מתוך 500 חברות) בצמיחה פיננסית ובביצועים. בנוסף, CBRE רכשה את Global Workplace Solutions‏ (GWS) מ-Johnson Controls. היא הספקית המובילה של פתרונות משולבים לניהול מתקנים על בסיס גלובלי. ההכנסות הכוללות עלו לראשונה על 10 מיליארד דולר.

בשנת 2016, Forbes הכריזה על CBRE כמדורגת במקום ה-15 ברשימת המעסיקים הטובים באמריקה, ו- Fortune הכריזה על CBRE כאחת מהחברות המוערכות ביותר במגזר הנדל"ן, שנה רביעית ברציפות.

הציר הזמן של החברה

 

1773— ויליאם אליס מתבסס כ"סוחר רהיטים ושמאי" בלונדון. לאחר מספר שנים הוא מעסיק את אחיינו, ריצ'ארד אליס, כשוליה שלו. משפחת אליס מנהלת ומרחיבה את החברה עד לשנת 1938.

1906— קולברט קולדוול מייסד את Tucker, Lynch & Coldwell בסן פרנסיסקו, קליפורניה.

1995
— רכישת Westmark Realty Advisors. מרחיבה את יכולות ניהול ההשקעות, ידועה כיום כ- CBRE Investors. ‏ ‏

1996— רכישת LJ Melody & Co הופכת למקור ולנותן שרות עיקרי במשכנתאות מסחריות בארה"ב, ידועה כיום כ- CBRE Melody.‏

1997— רכישת חברת Koll Real Estate Services. הופכת למובילה בניהול נכסים ומתקנים.

1998— רכישת התפעול של חברת Richard Ellis מחוץ לבריטניה. שם החברה שונה ל CB Richard Ellis. פועלת ב-29 מדינות. רכישת Hillier Parker בבריטניה.

1999— CBRE פועלת בלמעלה מ-250 שווקים מקומיים. CBRE יוצרת שותפות עם חברת Ikoma ומבססת את נוכחותה של CBRE ביפן.

2001— רכישת ההנהלה הופכת את החברה לפרטית.

2003— רכישת Insignia. הופכת לספק השירות המובחר בתעשייה, מובילה את התפעול בניו יורק ובלונדון. מתאחדת תחת שם המותג הגלובלי CB Richard Ellis.

2004— משיקה הנפקה ציבורית ראשונית בבורסה לניירות ערך של ניו יורק תחת הסמל "CBG". ההכנסות עולות על 2.0 מיליארד דולר.

2005— CBRE נכנסת לרשימת Fortune 1000 במקום ה-676, ומוספת למדד Russell 1000. ‏

2006— CBRE חוגגת  את יום השנה ה-100 להיווסדה. CBRE נרשמת במדד S&P 500. רכישת חברת Trammell Crew Company.

2007 — CBRE נבחרת לאחת מ-50 החברות הטובות מסוגן של BusinessWeek CBRE. מוכרזת כאחת מ-100 החברות בעלות הצמיחה המהירה ביותר של מגזין Fortune‏.

2008— CBRE הופכת לספקית שירותי הנדל"ן המסחרי הראשונה הנכללת ברשימת Fortune 500.

2011— CBRE רוכשת את עסק ניהול השקעות הנדל"ן של ING באירופה ובאסיה ואת עסק ניירות הערך הרשומים שלה. CBRE מדורגת על ידי IAOP כחברת מיקור החוץ המובילה בתעשיית הנדל"ן. משנה את שמה ל- CBRE Group, Inc.

2012— CBRE היא חברת שירותי הנדל"ן הראשונה המדורגת בקרב חמש חברות מיקור החוץ הטובות ביותר בכל התעשיות על ידי האיגוד הבינלאומי לאנשי מקצוע בתחום מיקור החוץ.

2013— CBRE רוכשת את  Norland Managed Services Ltd, הספקית המובילה בשירותים הנדסיים טכניים לבניין בבריטניה ובאירלנד. הרכישה מחזקת את עסקי מיקור החוץ לדיירים באירופה. CBRE נבחרת כיועצת הנדל"ן הגלובלית של השנה של Euromoney, בשנה השנייה ברציפות.

2015— CBRE רוכשת את Global Workplace Solutions ‏(GWS)‏ מ- Johnson Controls. הספקית המובילה של פתרונות משולבים לניהול מתקנים על בסיס גלובלי. ההכנסות הכוללות עולות על 10 מיליארד דולר בפעם הראשונה.

2016— Forbes מכריזה על CBRE כעל המעסיק הטוב ביותר מספר 15 באמריקה.

2017— Euromoney בחרה ב CBRE כיועצת הנדל"ן הגלובלית של השנה, שנה שישית ברציפות. 

2017
  Forbes ו Fortune מכריזים על CBRE כעל חברה מובילה בתחום הגיוון.

2018 CBRE נבחרה למותג המוביל בתעשייה על ידי חברת Lipsey ‏ 17 שנים ברציפות. 

2018— CBRE הוכרזה כאחת מהחברות האתיות בעולם, שנה חמישית ברציפות.