1-800-40-10-10

 
הרבה פעמים עולה שאלה, אם מעוניינים להשקיע בנדל"ן, האם להשקיע בנכס פרטי או מסחרי? האם לרכוש חנות או משרד ולהשכיר אותו או שמא עדיף לרכוש דירה ולהשכיר אותה? יש נקודות לכאן או לכאן, ואנחנו ננסה לענות על כולן תוך דגש על נדל"ן להשקעה בצד המסחרי.

רכישת דירה היא עסק לא פשוט, מדובר הרבה פעמים בהשקעה של מאות אלפי דולרים, הרבה פעמים מדובר על השקעה שדורשת נטילת משכנתא שנייה, לכן זו כניסה להרפתקה לא פשוטה, ומפה אנחנו יכולים להבין שלא כל אחד יכול לעשות זאת, מה עוד שכיום יש ניסיון להצר את צעדיהם של משקיעים בשוק, מתוך כוונה להוריד את מחירי הנדל"ן. לעומת זאת כשמדובר במשרדים או חנויות, זה לא בהכרח כך.

ראשית, אנחנו יכולים למצוא מגוון משרדים וחנויות שניתן לרכוש אותם ולהציע אותם למכירה באופן כזה שיחזירו את עלות ההשקעה יחסית תוך זמן קצר. מי שמכיר את הנושא יודע שיש משרדים קטנים להשכרה בתל אביב או חנויות להשכרה בתל אביב, שבעליהם מחזיקים בהם שנים רבות, מתוך ידיעה שהם מכניסים להם הכנסה קבועה כל חודש. ההשקעה הראשונית לא היתה גבוה, במיוחד אם מדובר ברכישת משרד בבניין משרדים, מאחר ומדובר בשטח קטן מדירת מגורים אז העלות היא נמוכה יותר, ההשקעה לאורך השנים במקום לא היתה גבוהה, ולכן גם החזר העלויות נעשה יחסית מהר.

מדוע משתלם להשקיע בתל אביב? זה די ברור, אומנם המחירים גבוהים באופן יחסי למקומות אחרים בארץ, אך הביקוש הוא גבוה ולכן קל מאוד להחזיר את עלויות ההשקעה.

חשוב להבהיר, נדל"ן להשקעה תלוי בשאלה של עלות רכישה, ביקוש והיצע, אין טעם להשקיע בנכס אם אחרי זה אין לו ביקוש ולא ניתן להחזיר את ההשקעה תוך זמן סביר. במקרה של משרדים קטנים להשכרה בתל אביב או חנויות להשכרה בתל אביב, יש לבחון את המקום בו רוכשים את הנכס, על מנת לוודא שאכן יש בו ביקוש. במובן הזה צריך לומר, ברוב המקרים, יש יותר סיכוי להחזיר את העלויות ברכישת משרד ולא חנות, שלא תמיד מצליחה לעבוד כפי שמצופה.

לסיום, אנחנו רוצים להציע לכם לפנות אלינו לקבל עוד מידע וייעוץ על נדל"ן להשקעה בפרט באיזור תל אביב. CBRE מתמחים בשיווק נכסים, תיווך, השכרה ומכירה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל מידע נוסף על נכסים שמוצעים למכירה ולהשכרה. 

נדל"ן להשקעה

מאמרים:
 
CBRE | מצדה 7 , קומה 32, בני ברק | 1-800-40-10-10 | Office-TelAviv@cbre.com